TÜRKCELL Kalan Taahhüt Sorgulama ve Cayma Bedeli Ödemeden İptal Ettirme

TÜRKCELL hattı kullanıyorsunuz ve en az 12 aylık taahhüt verdiniz, taahhüt süresi dolmadan hattınızı değiştirmek veya farklı bir tarifeye geçmek istiyorsunuz fakat cayma bedeli yani taahhüt iptal cezasıyla karşı karşıya kalmanız mümkündür. Bu nedenle hattınıza ait kalan taahhüt süresini öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Türkcell kalan taahhüt süresi sorgulama nasıl yapılır, Taahhüt nasıl iptal edilir, taahhüt iptal etme bedeli ne kadar, cayma bedeli ödemeden taahhüt iptal ettirme yöntemleri nelerdir?

Taahhüt verip, ilk 12 fatura dönemi içerisinde hat iptali yapan, hattının iptal edilmesine sebebiyet veren, numarasını diğer operatörlere taşıyan veya Türkcell faturasız tarifelerine geçiş yapan müşterilerin son faturalarına taahhüt kapsamında verilen toplam aylık ücret indiriminin gün ile orantılı kısmı kadar cayma bedeli yansıtılmaktadır. Taahhüt verip ilk 12 fatura dönemi içerisinde Türkcell üst paket faturalı tarifelerine geçiş yapan müşterilerine ise cayma bedeli yansıtılmamaktadır; ancak söz konusu müşterilerin taahhütleri kaldığı yerden devam edecek; sonrasında hat iptali yapmaları, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet vermeleri, numaralarını diğer operatörlere taşımaları, Türkcell faturasız tarifelerine geçiş yapan müşterilerin son faturalarına taahhüt kapsamında verilen toplam aylık ücret indiriminin gün ile orantılı kısmı kadar cayma bedeli yansıtılmaktadır.

Hattınıza ait vermiş olduğunuz taahhütü iptal ettirmek için öncelikli olarak müşteri hizmetlerini arayarak hattınızın ne kadar taahhüt süresinin kaldığını öğrenerek, taahhütünüzü iptal ettiğiniz zaman ne kadar cayma bedeli ödemeniz gerektiğini sorabilirsiniz.