BTK Şifresiz GSM Operatör Sorgulama

Cep telefonu numaranızı (GSM) değiştirmeden artık herhangi bir operatöre geçişin mümkün olması ile birlikte zaman zaman aramak istediğiniz kişinin hangi operatöre sahip olduğunu sorgulamak gerekliliği doğmuştur.

Özellikle aynı GSM şebekesini kullanan abonelerin sahip olduğu aynı operatörler ile (şebeke içi dakika paketleri) yapılan görüşmelerdeki indirimlerden faydalananlar için arayacağı kişinin hangi operatöre sahip olduğunu bilmesi gerekmektedir.

Bilgi teknolojileri kurumu internet sitesinden bu sorgulamayı yapmak mümkün ancak Btk.gov.tr adresinde sadece kendinize ait cep  telefon numaranızı sorgulama yapabiliyorsunuz.

E-devlet sistemine giriş yaparak ise istediğiniz cep telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu sorgulayabilmeniz mümkün.

E-Devlet (turkiye.gov.tr) Adresine Giderek T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır adım adım  resimli anlatım ile öğrenmek için tıklayın

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan menüden “Sorgulamalar” linkine tıklamanız gerekmektedir. karşınıza çıkan ekranda ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu  başlığı altındaki  “BTK Numara Taşıma Sorgulama” linkine tıkladığınızda istediğiniz numarayı hangi GSM operatörü kullandığını, numaranın taşınıp taşınmadığını sorgulayabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla