BTK Yurtdışı Cihaz IMEI Kaydetme Sayfası

Yurtdışından getirdiğiniz Ceptelefonu veya mobil cihazların Türkiye’de kullanılabilmesi için İMEI numarasının sisteme kaydedilmesi gerekmektedir.   E-turkiye adresinde online olarak yurtdışından getirdiğiniz cep telefonlarınızın imei kaydını yapabilir veya bir sonraki kayıt süresini sorgulayabilirsiniz.

Yurt dışından kişisel kullanım amacı ile getirdiğiniz cep telefonlarını kayıt ettirip kullanıma açtırdığınız yıl ve sonraki yıl içinde yeniden kayıt yaptıramazsınız. Bu hizmeti kullanarak yeniden kayıt yaptırabilmek için kalan süreyi sorgulayabilirsiniz.

Daha önce kayıt yaptırdıysanız, kayıt yaptırdığınız yıl ve takip eden yıl yeni kayıt hakkınız bulunmaz. Bundan sonraki yılın girmesiyle (1 Ocak itibariyle) kayıt hakkınız doğar.
E-devlet sistemine giriş yaparak ise yurtdışından getirdiğiniz cep telefonunuzun imei kaydını yapabilir veya bir sonraki kayıt tarihini sorgulayabilmeniz mümkün.

E-Devlet (turkiye.gov.tr) Adresine Giderek T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır adım adım  resimli anlatım ile öğrenmek için tıklayın

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan menüden “Sorgulamalar” linkine tıklamanız gerekmektedir. karşınıza çıkan ekranda ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu  başlığı altındaki  “BTK IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama” linkine tıkladığınızda istediğiniz cep telefonunuzun imei kaydını  sorgulayabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla