BİMER Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? www.turkiye.gov.tr

E-Devlet Sistemi Başbakanlık İletişim Merkezi yani kısa ismi ile BİMER sistemi ile devlet kurumları ve kamu personelleri ile ilgili her türlü istek, şikayet, ihbar, görüş ve önerinizi Başbakanlık vasıtası ile ilgili kurumlara iletebilir, başvurunuzun durumunu takip edebilir ve sonucunu veya size verilen cevabı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Sistemine (turkiye.gov.tr) BİMER sistemine şikayette bulunmak ve başvuru yapmak için E-Turkiye (E-devlet) şifreniz ile giriş yaparak veya aşağıda vereceğimiz link ile sayfaya ulaşabilirsiniz.

Başbakanlık hizmetlerinden biri olan bimer hizmeti sayesinde bir çok kişi işlerini yapmayan devlet memurları,devlet kurumları,kişiler,vakıflar ve benzeri yerleri istedikleri anda kolaylıkla şikayet edebilirsiniz.Bimer sayesinde hiçbir gizli kapaklı işler kapalı kapılar arkasında kalmamaktadır.

Bimer Başvuru Sorgulama

Bimer’e yapılan başvuruları takip edilecek iki yol var bunun birincisi başbakanlık sitesinden yapılmakla birlik de ikincisi ise E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.Bimer başvuru sorgulama işlemi için E-Devlet sistemi kullanacaksanız kimliğinizin sisteme onaylı olması gerekir.Diğer bir ifadeyle elektronik imza (e-imza) almış olmalısınız.

Alo Bimer Hattı

Bimer şikayet sorgulama hizmeti sayesinde bildirilmiş olayların ne durumda olduğu,nasıl bir çalışma yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.Bimer şikayet sorgulama yapmak için TC numaranız ve şikayet başlangıcında size verilen başvuru sayısını girip sorgula butonuna basmanız yeterlidir.

NOT : Son günlerde BİMER sistemine şikâyet kaydı yapılması halinde bankalar tarafından alınan kredi kartı aidatı, dosya masrafı vb. ücret ve komisyonların hiçbir işleme gerek kalmaksızın tüketicilere iade edilebileceği şeklinde birtakım yanlış yönlendirmelerin yapıldığı görülmektedir. Bilindiği üzere 4077 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde gerek bankalarla ilgili uyuşmazlıklarda gerekse tüketicinin taraf olduğu diğer uyuşmazlıkların çözümünde yetkili ve görevli merciler tüketici sorunları hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleridir.

Bimer- Başbakanlık iletişim merkezine daha önce şikayette veya başvuruda bulunmuş iseniz şikayetiniz ile ilgili sonuç veya size verilen cevabı öğrenmek  için tıklayın

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla