İnternetten Aile Hekimi Sorgulama

Bilindiği üzere artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin bir Aile hekimi bulunmaktadır. Fakat birçok kişi kendi aile hekiminin kim olduğunu bilmemektedir. Bu nedenle sizlere bu konumuzda aile hekiminizi nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

Bu konu ile ilgili sıksık karşılaşılan sorular ve sorunlar şöyledir: Benim aile hekimim yok, Aile hekimimi nereden öğrenebilirim?  Aile hekimim kimdir?, Aile hekimi sorgulama sayfasına nasıl ulaşırım? , internetten aile hekimimi bulabilirmiyim?

Aile hekiminizi nasıl öğrenebileceğinizi resimli olarak sizlere anlatacağız.

Öncelikle sağlık bakanlığının http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/ sayfasına giriyoruz ve karşımıza aşşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

Aile Hekimi Sorgulama Sayfası

 

Bu ekranla karşılaştıktan sonra 1. nolu alana T.C kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz ve 2. nolu kısma da o anda ekranda bulunan karakterleri yazarak giriş tuşuna basınız. Karşınıza sizin bilgilerinizin ve aile hekiminizin kim olduğunu gösteren sayfa açılacaktır. Eğer herhangi bir aile hekiminiz yok ise adresinize en yakın sağlık ocağına veya Aile Sağlığı Merkezine başvurmanız gerekmektedir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla