Ösym Aday İşlemleri Sayfası Şifre Hatırlatma Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere Osym.gov.tr uzerinden artık bütün sınav başvuruları, sınav yeri bilgileri, sınav kayıt bilgileri online olarak görülebilmekte ve değiştirilebilmektedir.

Burada en büyük problem ise T.C Kimlik numaranızı girdikten sonra şifrenizi kaybetmiş olmak veya Aday işlemleri sayfası şifrenizi unutmuş olmak.

Artık şifrenizi kaybettiğinizde veya unuttuğunuzda osym bürosuna gitmek zorunda kalmayacaksınız. aşağıdaki resimlerle gösterilen adımları takip ettiğinizde ösym şifrenizi yeniden hatırlatma sorusu yardımıyla öğrenebilecek ve değiştirebileceksiniz.

Ösym şifrenizi bu yolla alabilmek için sisteme daha önce giriş yapıp kendinize bir güvenlik sorusu oluşturmuş olmanız gerekmektedir.

Konunun sonunda vereceğimiz linkten giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir.

osym şifremi unuttum1

“Aday işlemleri sistemine ulaşmak için lütfen tıklayınız” butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede

osym şifremi unuttum2

Sağ tarafta bulunan “Şifremi Unuttum” Linkine tıklayın.

osym şifremi unuttum3

Yukarıdaki ekranda gördüğünüz alanları eksiksiz bir şekilde doldurun.  Bu bölümleri eksiksiz doldurduktan sonra doğrulama kodunu girerek tamam butonuna tıkladığınızda sizden güvenlik sorunuzu yanıtlamanız istenecektir. güvenlik sorunuzu doğru cevapladığınızda yeni şifrenizi girmenizi isteyecektir.  Ösym şifrenizi başarıyla almış olacaksınız. Ösym şifre hatırlatma işlemlerine gitmek için tıklayın

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla