Şifresiz Yargıtay Emsal Karar Sorgulama Sayfası Resimli Adım Adım Anlatım

Yargıtay internet sitesinden artık emsal karar sorgulanabiliyor.  İnternetten emsal karar sorgulayarak artık daha kolay bir şekilde davalarınız hakkında fikir sahibi olabiliyor, Dava sürecinizi hızlandırabiliyorsunuz.

Emsal Dava ve Emsal Karar Nedir ? Emsal Kararlar İnternetten Nasıl Sorgulanır ?

Emsal karar şikayetçi olduğunuz bir konuda mahkemeye dava başvurusu yapmayı düşünüyorsanız daha önce sonuçlanmış benzer davalara bakarak mahkeme sürecini emsal kararlar yoluyla kısaltabilirsiniz.

Örneğin sizinki ile benzer bir davanın nasıl sonuçlandığını görebilir ve bunu dava hazırlık sürecinizde kullanabilirsiniz.

Sorgulamayeri.com Adalet Bakanlığı – YARGITAY İnternernetten Emsal Karar Sorgulama Resimli olarak adım adım aşağıdaki şekilde anlatılmıştır

yargıtay emsal karar sorgulama sayfası

Yukarıdaki resimde; aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak  Yargıtay web sitesine giriş yaptığınızda karşınıza gelecek ekran görüntüsü bulunmaktadır.

Emsal karar ararken;

Aradığınız “DÖKÜMAN İÇERİĞİ” mahkemenin açılacağı “DAİRE” (Hukuk Dairesi, İcra Dairesi)  Eğer Biliyorsanız “ESAS NO”, “KARAR NO”, KARAR TARİHİ”, İLGİLİ KAVRAMLAR”,”İLGİLİ MEVZUAT” Alanlarından istediğinizi doldurarak ilişkili daha önceki kararlara ulaşabilmeniz mümkündür.

Ne kadar çok bilgi girerseniz o kadar yakın sonuçlara ulaşabilirsiniz. İnternetten Yargıtay emsal karar sorgulamak için tıklayın

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla