Uyap kurum Portal Giriş Sayfası

Adalet Bakanlığı Uyap kurum portal sayfası hangi amaçlar için kullanılabilir ve nasıl giriş yapılabilir ?

UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi Türkiye genelinde, tüm adli ve idari mahkemeler ile icra dairelerinde özel şirketlerin veya kamu kurumlarının tarafı oldukları dava dosyalarını internet üzerinden takip edebilmeleri için Adalet Bakanlığı tarafından sunulan bir hizmettir.

UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi adliyelere giderek dava bilgileri hakkında bilgi almak için harcanan zaman, emek ve mesai masrafı ortadan kaldırarak, daha etkin yollardan yargıya erişim sağlamakta; yasal sürelerin kolayca ve doğru bir şekilde tespit edilmesi, yargılamanın daha kısa sürede sonuçlandırılması, mahkeme işlerinin düzen ve denetim altında tutulması sağlanarak bu konuda yaşanması muhtemel hak kayıplarının ve yersiz mağduriyetlerin yaşanmasını engelleyecektir.

NASIL ABONE OLUNUR
Kamu Kurumları için;

Kurumun tarafı olduğu davaları takip edebilmek için için isim, soy isim ve T.C. kimlik numaraları belirtilen kişilere UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi giriş yetkisi verilmesi talepli bir dilekçe yazarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Özel Şirketler için;
Gerekli Belgeler

1- Şirketin tarafı olduğu davaları takip edebilmek için isim, soy isim ve T.C. kimlik numaraları belirtilen kişilere UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi giriş yetkisi verilmesi talepli dilekçe.
2- İmza sirküleri
3- Kuruluş Gazetesi (Varsa ünvan değişikliği gazetesi)
4- Faaliyet Belgesi
5- Protokol örneği (Protokol örneği için tıklayınız.)

Belgeler tamamlandıktan sonra Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına (Ergazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bul. No: 448/B PK: 06370 Yenimahalle/ANKARA) gönderilmesi gerekmektedir.

KURUM PORTAL KULLANIM BEDELI NE KADAR?
UYAP’a Kayıtlı Dosya Sayısı Dosya Başına Bir Yıllık Ücret
1000 e kadar 10 TL
1001-10.000 arası 5 TL
10.001-100.000 arası 1 TL
100.001-500.000 arası 50 Krş
500.001 den sonrası 25 Krş

Tüm prosedürler tamamlanıp UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi kullanımınıza açıldıktan sonra, elektronik veya mobil imza ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla