E-Devlet Şifresi İle Sisteme Nasıl Giriş Yapılır?

Turkiye.gov.tr adresinde işlem yapabilmek için E-devlet şifresine sahipseniz aşağıdaki adımları takip ederek E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra pek çok kamu kurum ve kuruluşunun hizmetlerine ulaşabilir, başvurular ve sorgulamalar yapabilirsiniz.

E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra E-devlet sisteminde yapabileceğiniz işlemlerin listesini ve görüntülü anlatımlarını görmek için  tıklayın.

E-devlet Şifresi ile Sisteme Nasıl Giriş Yapılır ?

1. Adım : Sayfanın sonunda size vereceğimiz Linke (Adrese) Tıklayarak açılan sayfada sağ üst köşedeki “Sisteme Giriş” Butonuna tıklayın. (Örnek resim aşağıdaki gibidir)

edevlet giriş 1

2.Adım : Linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. E-Devlet Sistemine hangi yöntem ile giriş yapacağınızı seçiniz. Biz daha yaygın olarak kullanıldığı için E-Devlet şifresi ile nasıl giriş yapıldığını anlatacağız. Alternatif olarak E-Devlet sistemine Mobil imza, Elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı ile de giriş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen ekrandan “E-Devlet Şifresi” Butonuna Tıklayınız

edevlet giriş 2
3.Adım : “E-Devlet Şifresi” Butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. bu ekranda T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi eksiksiz olarak yazmanız ve “Gönder” Butonuna Tıklamanız gerekmektedir.

edevlet giriş 3

 

4.Adım: Bu son adımda ise eğer T.C. Kimlik numaranız veya şifreniz hatalı değil ise sisteme başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sol kısımdan “sorgulamalar” butonuna tıklayarak pek çok kamu kurum ve kuruluşuna ait bilgilere, sorgulamalara ve başvuru sayfalarına ulaşabileceksiniz.

adli sicil kaydı sorgulama1

E-Devlet Sistemine Giriş Yapmak için Tıklayın.

E-Devlet Şifreniz Hatalı uyarısı alıyorsanız şifrenizi nasıl öğreneceğinizi ve yenileyeceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla