MCKS İnternetten Mobil Cihaz (Cep Telefonu) Kayıt İşlemi

Yurt dışından yolcu ile birlikte getirilen cep telefonları 1 ay süre içerisinde Türkiye’de kullanılabilmesi için kayıt altına alınması gerekmektedir.  Kayıt işlemlerinde vatandaşlara kolaylık sağlanması amacıyla yurt dışından getirilen cihaz (cep telefonu) kayıt işlemi ilgili şebekenizin işlem merkezleri yanı sıra internet üzerinden de yapılabiliyor.

Vatandaşlar artık yurt dışından getirdikleri cep telefonlarının kayıt işlemlerini, abone kayıt merkezlerinin yanında internet üzerinden de gerçekleştirebilecektir. Yurt dışından telefon getiren vatandaşlar, 115 TL harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara yatırdıktan sonra Aşağıdaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirerek E-Devlet sistemi üzerinden internetten mobil cihaz kayıt başvurusu yapabileceksiniz.
E-devlet Şifresi ile Sisteme Nasıl Giriş Yapılır ?

1. Adım : Sayfanın sonunda size vereceğimiz Linke (Adrese) Tıklayarak açılan sayfada sağ üst köşedeki “Sisteme Giriş” Butonuna tıklayın. (Örnek resim aşağıdaki gibidir)

edevlet giriş 1

2.Adım : Linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. E-Devlet Sistemine hangi yöntem ile giriş yapacağınızı seçiniz. Biz daha yaygın olarak kullanıldığı için E-Devlet şifresi ile nasıl giriş yapıldığını anlatacağız. Alternatif olarak E-Devlet sistemine Mobil imza, Elektronik imza ve T.C. Kimlik Kartı ile de giriş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen ekrandan “E-Devlet Şifresi” Butonuna Tıklayınız

edevlet giriş 2
3.Adım : “E-Devlet Şifresi” Butonuna tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. bu ekranda T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi eksiksiz olarak yazmanız ve “Gönder” Butonuna Tıklamanız gerekmektedir.

edevlet giriş 3

 

4.Adım:  T.C. Kimlik numaranız veya şifreniz hatalı değil ise sisteme başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız. E-Devlet Şifreniz Hatalı uyarısı alıyorsanız şifrenizi nasıl öğreneceğinizi ve yenileyeceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sol kısımdan “BAŞVURULAR” butonuna tıklayınız.

edevlet giriş 4 başvurular

“Başvurular” Butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” yazısınız bulunuz ve onun altındaki “BTK IMEI Kaydet” Linkine tıklayınız. (Örnek Resim Aşağıdaki Gibidir.)

btk imei basvuru

“BTK imei Kaydet” Linkine tıkladığınızda karşınıza gelecek olan ekrandaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

  1. Yurda giriş tarihiniz üzerinden bir aydan fazla zaman geçmemiş olmalıdır.
  2. Harç bedeli vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara, T.C. Kimlik numaranız belirtilerek yatırılmış olmalıdır.

btk imei basvuru 2

Kişisel bilgiler kısmından cihazınızın ( cep telefonunuzun) “Pasaport ile yurda giriş yapıldı” veya “Pasaport dışında bir belge ile yurda giriş yapıldı” seçeneklerinden size uygun olanını seçip aşağıdaki kısımları doldurunuz.

btk imei basvuru 3

Cihazınızın imei numarasını (varsa ikinci imei numarasını da) ilgili alana giriniz. Belgenin ait olduğu ülkeyi seçip giriş yapılan belgenin numarası, giriş tarihini doldurup “Devam Et” Butonuna tıklayınız.

“Devam Et” Butonuna tıkladığınızda karşınıza girmiş olduğunuz bilgileri onaylayacağınız bir sayfa gelecektir. girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edip onayladığınız taktirde imei kayıt başvurunuz internet üzerinden alınmış olacaktır.

Yurt dışı girişli cihaz (cep telefonu) imei numarası kayıt işlemini internetten yapmak için tıklayın

 

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla