Yargıtay Dosya-Dava Sonucu Sorgulama (Resimli Anlatım)

Yargıtay’da bulunan dosyalarınıza internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Yargıtaya giden dosyalarınızı internetten görebilmek için aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları takip ediniz.

Yargıtay Dosya Sorgulama Vatandaşlar, kurum ve kuruluşlar ve vekilleri Yargıtay internet sayfasından Yargıtay’da bulunan dosyalarının takibini internet üzerinden  yapabilmektedirler.

Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere sadece yerel mahkeme bilgilerini eksiksiz bir şekilde listeden seçerek yargıtayda bulunan dosyanızın bilgilerine ve durumuna ulaşabilirsiniz.

Yargıtaydaki dosyalarınızı internetten üç farklı yol ile sorgulayabilirsiniz.

1-  Yerel Mahkeme Bilgileri ile Yargıtay Dosya Sorgulama

YARGITAY-DOSYA-SORGULAMA

İlk olarak mahkemenizin bulunduğu  “İL”  ve “MAHKEME TÜRÜNÜ” seçerek hemen altında bulunan “MAHKEME SORGULA”  butonuna basarak hemen altında sizinle ilgili olabilecek mahkemelerin listesini görebileceksiniz.  (Örnek: Sulh Hukuk Mahkemesi vb…). bu işlem sonrasında Mahkeme seçim kutusunun İçeriği dolacaktır.

İlgili mahkemeler listelendikten sonra “MAHKEME”  seçiminizi yaparak  “MAHKEME ESAS NO”, MAHKEME KARAR NO” ve SAVCILIK ESAS NO” alanlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra “sorgula” butonuna basarak yargıtayda bulunan dosyanızın bilgilerine ve durumuna ulaşabilirsiniz.

2 – Yargıtay Cumhuriyet Basavcılığı Bilgileri ile Yargıtay Dosya Sorgulama

Karşınıza gelen ekrandan “Yargıtay Daire Bilgileri ile” Sorgulama linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda dosyanızın bulunduğu “Yargıtay Dairesini” seçip, Esas No ve Karar Numaranızı girerek hemen altındaki “Sorgula” Butonuna tıklayarak Dosya, Karar bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

yargıtay daire bilgileri ile sorgu

3 – Yargıtay İlk Derece Bilgileri ile Yargıtay Dosya Sorgulama

Karşınıza gelen ekrandan “Yargıtay İlk derece  Bilgileri ile” Sorgulama linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda dosyanızın bulunduğu “Yargıtay Dairesini” seçip, Esas No ve Karar Numaranızı girerek hemen altındaki “Sorgula” Butonuna tıklayarak Dosya, Karar bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Yargıtay İlk Derece Bilgileri ile Dosya Sorgu

Yargıtay Dosya sorgulama sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla